RideM /raɪd əm/ helpt motorrijders met onafhankelijke informatie, achtergrond en praktische antwoorden op de vragen die ertoe doen.

Ducati Diavel V4 S 2027 onthuld: zelfde 168 pk, veel meer techniek

Ducati onthult de Diavel V4 en V4 S voor 2027. De S krijgt semi-actieve Öhlins-vering, beide modellen nieuwe elektronica. Alle verschillen en de officiële prijzen voor Nederland en België.

Ducati heeft op 2 november, aan de vooravond van EICMA 2026, de vernieuwde Diavel V4 voor 2027 onthuld. De opvallendste toevoeging is de Diavel V4 S: dezelfde 168 pk sterke viercilinder als de gewone V4, maar met semi-actieve Öhlins-vering, een lithiumaccu en een uitgebreidere uitrusting. Ook de standaard-Diavel krijgt wijzigingen aan de motorsturing, elektronica en vormgeving.

RIDEM vond de V4 S al in september terug in Amerikaanse homologatiedocumenten. Daarin was het motorblok nog niet bevestigd, terwijl de technische tekeningen wel op elektronisch geregelde vering wezen. De officiële onthulling bevestigt die richting. De grootste vraag is nu of de S technisch voldoende toevoegt om de meerprijs te rechtvaardigen.

De Diavel wordt scherper, maar blijft herkenbaar

De nieuwe luchtinlaten zijn geïnspireerd op de Diavel V4 RS. Ducati tekende ook de achterzijde, de afwerking rond de vier uitlaatopeningen en de vijfspaakswielen opnieuw. Het brede silhouet met de enkelzijdige achterbrug is gebleven, evenals de uitzonderlijke achterband van 240 millimeter breed. Nieuw zijn Pirelli Diablo Rosso IV-banden, vóór in de maat 120/70 ZR17 en achter 240/45 ZR17.

De Diavel is daarmee nog steeds geen conventionele cruiser. De lage zithoogte van 790 mm en de enorme achterband suggereren dat misschien, maar de 168 pk, het aluminium monocoqueframe en de dubbele Brembo Stylema-remklauwen vooraan komen uit een heel andere hoek. Ducati probeert een uitgesproken uiterlijk te combineren met een rijwielgedeelte dat ook sportief bochtenwerk aankan. Een nieuwe band of velg maakt nog geen bewezen betere stuurmotor; dat verschil vraagt een rechtstreekse rijvergelijking.

Waarom de V4 S vooral om zijn vering draait

De gewone Diavel V4 houdt een volledig instelbare 50mm-voorvork en een conventionele, instelbare achterschokdemper. De S heeft een 48mm-Öhlins NIX30-voorvork en een Öhlins ARX40-achterschokdemper met Smart EC 3.0. Dat is semi-actieve vering: sensoren en elektronica passen de hydraulische demping tijdens het rijden aan, terwijl de veer zelf niet voortdurend van stijfheid verandert.

Bij de Diavel werkt die regeling ‘event-based’. De software reageert op wat de motor doet, bijvoorbeeld remmen, insturen en met constante snelheid rijden. Daarbij gebruikt Öhlins hydraulische regelkleppen met een groot instelbereik. Ducati beschrijft een specifieke strategie die na het loslaten van de voorrem de uitgaande demping van de voorvork verhoogt, met als doel de voorzijde meer belast te houden bij het insturen. Bij langdurig rijden met constante snelheid kan Cruise Detection de demping juist zachter instellen.

Het gaat uitdrukkelijk om Öhlins Smart EC 3.0, niet om Ducati Skyhook Suspension zoals op bepaalde Multistrada-modellen. Dat onderscheid is relevant: elektronisch geregelde vering is geen enkel universeel systeem. Hoe groot de winst in comfort en stuurprecisie op de weg is, staat met deze technische uitleg nog niet vast.

168 pk blijft 168 pk: Ducati verandert vooral de reactie

Beide Diavels houden de 1.158cc-V4 Granturismo. Het vermogen bedraagt 168 pk bij 10.750 tpm, het maximumkoppel 126 Nm bij 7.500 tpm. Ducati heeft de elektronische aansturing van het blok opnieuw gekalibreerd om het gas bij lage en middelhoge toerentallen gelijkmatiger te laten reageren. Dat is geen nieuw motorblok en ook geen vermogensupgrade. Het verandert de manier waarop het beschikbare koppel wordt aangesproken.

Bijzonder aan deze V4 blijft de uitschakeling van de achterste cilinderbank bij stilstand en onder lage belasting tijdens het rijden. Ook de tegengesteld draaiende krukas blijft behouden. De klepspeling hoeft pas bij 60.000 kilometer te worden gecontroleerd. Dat past bij de relatief toergerichte Granturismo-basis, die duidelijk anders is dan de hoogtoerige Desmosedici Stradale in de Diavel V4 RS.

Nieuw zijn Ducati Quick Shift 2.0 en het 6,9-inch TFT-scherm, ter vervanging van het eerdere 5-inchdisplay. Turn-by-turn-navigatie is standaard, net als een USB-C-aansluiting. Verder heeft de Diavel onder meer bochten-ABS, tractie- en wheeliecontrole, cruisecontrol en launchcontrol. De grotere displayruimte is vooral een praktische verbetering: meer informatie en navigatieaanwijzingen zijn overzichtelijker af te lezen.

De V4 S is niet simpelweg een Diavel met meer pk’s

Een opmerkelijk detail in Ducati’s eigen vergelijking is het gewicht. De V4 weegt rijklaar zonder brandstof 225 kg en de V4 S 222 kg. Dat verschil van drie kilo is bescheiden, maar de extra elektronica en Öhlins-hardware maken de S dus niet zwaarder. De lithiumaccu helpt daarbij. Verder krijgt de S standaard handvatverwarming, machinaal nabewerkte gegoten wielen en veel meer mogelijkheden binnen Ducati Factory Made. Dat programma laat bepaalde kleuren en onderdelen al in de fabriek monteren, waaronder als optie een droge koppeling.

KenmerkDiavel V4Diavel V4 S
Motor1.158 cc V4 Granturismo1.158 cc V4 Granturismo
Vermogen en koppel168 pk / 126 Nm168 pk / 126 Nm
Voorvering50 mm, handmatig instelbaar48 mm Öhlins NIX30, semi-actief
AchterveringHandmatig instelbare monoshockÖhlins ARX40, semi-actief
Gewicht zonder brandstof, rijklaar225 kg222 kg
AccuLood-zuurLithium-ion
HandvatverwarmingOptioneelStandaard
Prijs Nederland€ 33.490€ 37.690
Prijs België€ 29.490€ 32.490
Vergelijking van de nieuwe Diavel V4 en V4 S voor modeljaar 2027. Gewichten volgens Ducati’s technische vergelijking, rijklaar zonder brandstof.

Boven de S staat nog de Diavel V4 RS, maar dat is een wezenlijk andere machine. Die heeft een 1.103cc-Desmosedici Stradale van 182 pk, en geen Granturismo. De S vult het gat tussen de normale V4 en die extremere RS op, zonder te proberen diens motorische karakter over te nemen. Vooral de automatische aanpassing van de demping is hier het onderscheidende technische argument; handvatverwarming en speciale afwerkingen zijn prettig, maar niet de kern van de S.

Ducati Diavel V4 en V4 S 2027: prijs en levering

Ducati Nederland vermeldt € 33.490 voor de vernieuwde V4 en € 37.690 voor de V4 S. In België zijn dat respectievelijk € 29.490 en € 32.490. De meerprijs bedraagt dus € 4.200 in Nederland en € 3.000 in België. Beide landen hebben hun officiële modelpagina’s en prijzen al online. Een precieze Nederlandse of Belgische afleverdatum is nog niet bevestigd; voor Italië wordt januari 2027 genoemd.

Daarmee krijgt de Diavel een logischere opbouw. De basisversie profiteert van een nieuw scherm, verbeterde schakelbediening en een gewijzigde gasrespons. De S voegt geen extra vermogen toe, maar pakt precies het onderdeel aan waarop een 168 pk sterke, 240 mm breed geschoeide muscle roadster technisch het meest kan winnen: de controle over zijn vering. Hoe goed Öhlins die belofte op deze specifieke Ducati waarmaakt, is de interessante vraag voor een rijtest.

Gerelateerde artikelen